2225Y1K50822JXT
Mfr.Part #
2225Y1K50822JXT
Description
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K50822JXT
Knowles Syfer 2225Y1K50822JXT
FlexiCap™ 8200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50822JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y1K50822JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm