2225Y1K50821KCR
Mfr.Part #
2225Y1K50821KCR
Description
CAP CER 820PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K50821KCR
Knowles Syfer 2225Y1K50821KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 820pF