2225Y1K50681JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K50681JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
680pF
Datasheets
2225Y1K50681JXT
Knowles Syfer 2225Y1K50681JXT
FlexiCap™ 680pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50681JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1K50681JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm