2225Y1K50472FCT
Mfr.Part #
2225Y1K50472FCT
Description
CAP CER 4700PF 1.5KV C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
4700pF
Datasheets
2225Y1K50472FCT
Knowles Syfer 2225Y1K50472FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 4700pF