2225Y1K50471FCR
Mfr.Part #
2225Y1K50471FCR
Description
CAP CER 470PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2225Y1K50471FCR
Knowles Syfer 2225Y1K50471FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 470pF