2225Y1K50393JXT
Mfr.Part #
2225Y1K50393JXT
Description
CAP CER 0.039UF 1.5KV X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
2225Y1K50393JXT
Knowles Syfer 2225Y1K50393JXT
FlexiCap™ 0.039μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50393JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1K50393JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm