2225Y1K50392KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K50392KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y1K50392KXT
Knowles Syfer 2225Y1K50392KXT
FlexiCap™ 3900pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50392KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y1K50392KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm