2225Y1K50392FCT
Mfr.Part #
2225Y1K50392FCT
Description
CAP CER 3900PF 1.5KV C0G 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
3900pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K50392FCT
Knowles Syfer 2225Y1K50392FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3900pF