2225Y1K50391MXT
Mfr.Part #
2225Y1K50391MXT
Description
CAP CER 390PF 1.5KV X7R 2225
Capacitance :
390pF
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K50391MXT
Knowles Syfer 2225Y1K50391MXT
FlexiCap™ 390pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50391MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225Y1K50391MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm