2225Y1K50333MXR
Mfr.Part #
2225Y1K50333MXR
Description
CAP CER 0.033UF 1.5KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K50333MXR
Knowles Syfer 2225Y1K50333MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.033muF