2225Y1K50332JXT
Mfr.Part #
2225Y1K50332JXT
Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y1K50332JXT
Knowles Syfer 2225Y1K50332JXT
FlexiCap™ 3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50332JXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y1K50332JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm