2225Y1K50331MXR
Mfr.Part #
2225Y1K50331MXR
Description
CAP CER 330PF 1.5KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Published :
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K50331MXR
Knowles Syfer 2225Y1K50331MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 330pF