2225Y1K50331KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K50331KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 1.5KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2225Y1K50331KXT
Knowles Syfer 2225Y1K50331KXT
FlexiCap™ 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50331KXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y1K50331KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm