2225Y1K50272JXT
Mfr.Part #
2225Y1K50272JXT
Description
CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 2225
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K50272JXT
Knowles Syfer 2225Y1K50272JXT
FlexiCap™ 2700pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50272JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1K50272JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm