2225Y1K50221GCR
Mfr.Part #
2225Y1K50221GCR
Description
CAP CER 220PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K50221GCR
Knowles Syfer 2225Y1K50221GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 220pF