2225Y1K50182JXR
Mfr.Part #
2225Y1K50182JXR
Description
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2225Y1K50182JXR
Knowles Syfer 2225Y1K50182JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1800pF