2225Y1K50123KXT
Mfr.Part #
2225Y1K50123KXT
Description
CAP CER 0.012UF 1.5KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
0.012µF
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Datasheets
2225Y1K50123KXT
Knowles Syfer 2225Y1K50123KXT
FlexiCap™ 0.012μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50123KXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y1K50123KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm