2225Y1K50122JCT
Mfr.Part #
2225Y1K50122JCT
Description
CAP CER 1200PF 1.5KV C0G 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1200pF
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K50122JCT
Knowles Syfer 2225Y1K50122JCT
FlexiCap™ 1200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50122JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1K50122JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm