2225Y1K50102MXR
Mfr.Part #
2225Y1K50102MXR
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Datasheets
2225Y1K50102MXR
Knowles Syfer 2225Y1K50102MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1000pF