2225Y1K50101GCT
Mfr.Part #
2225Y1K50101GCT
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2225Y1K50101GCT
Knowles Syfer 2225Y1K50101GCT
FlexiCap™ 100pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50101GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y1K50101GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm