2225Y1K50100KCT
Mfr.Part #
2225Y1K50100KCT
Description
CAP CER 10PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
10pF
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y1K50100KCT
Knowles Syfer 2225Y1K50100KCT
FlexiCap™ 10pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K50100KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y1K50100KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm