2225Y1K20821MXT
Mfr.Part #
2225Y1K20821MXT
Description
CAP CER 820PF 1.2KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2225Y1K20821MXT
Knowles Syfer 2225Y1K20821MXT
FlexiCap™ 820pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20821MXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2225Y1K20821MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm