2225Y1K20821KCT
Mfr.Part #
2225Y1K20821KCT
Description
CAP CER 820PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20821KCT
Knowles Syfer 2225Y1K20821KCT
FlexiCap™ 820pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20821KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1K20821KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm