2225Y1K20681KXT
Mfr.Part #
2225Y1K20681KXT
Description
CAP CER 680PF 1.2KV X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
680pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y1K20681KXT
Knowles Syfer 2225Y1K20681KXT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20681KXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y1K20681KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm