2225Y1K20473KXT
Mfr.Part #
2225Y1K20473KXT
Description
CAP CER 0.047UF 1.2KV X7R 2225
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K20473KXT
Knowles Syfer 2225Y1K20473KXT
FlexiCap™ 0.047μF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20473KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1K20473KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm