2225Y1K20472KXT
Mfr.Part #
2225Y1K20472KXT
Description
CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20472KXT
Knowles Syfer 2225Y1K20472KXT
FlexiCap™ 4700pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20472KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225Y1K20472KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm