2225Y1K20472KCR
Mfr.Part #
2225Y1K20472KCR
Description
CAP CER 4700PF 1.2KV C0G 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20472KCR
Knowles Syfer 2225Y1K20472KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 4700pF