2225Y1K20471KCR
Mfr.Part #
2225Y1K20471KCR
Description
CAP CER 470PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K20471KCR
Knowles Syfer 2225Y1K20471KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 470pF