2225Y1K20392GCR
Mfr.Part #
2225Y1K20392GCR
Description
CAP CER 3900PF 1.2KV C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
3900pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2225Y1K20392GCR
Knowles Syfer 2225Y1K20392GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 3900pF