2225Y1K20391FCT
Mfr.Part #
2225Y1K20391FCT
Description
CAP CER 390PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y1K20391FCT
Knowles Syfer 2225Y1K20391FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF