2225Y1K20332JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K20332JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 1.2KV C0G 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3300pF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2225Y1K20332JCR
Knowles Syfer 2225Y1K20332JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 3300pF