2225Y1K20332FCR
Mfr.Part #
2225Y1K20332FCR
Description
CAP CER 3300PF 1.2KV C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20332FCR
Knowles Syfer 2225Y1K20332FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3300pF