2225Y1K20331KXR
Mfr.Part #
2225Y1K20331KXR
Description
CAP CER 330PF 1.2KV X7R 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1K20331KXR
Knowles Syfer 2225Y1K20331KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 330pF