2225Y1K20331GCR
Mfr.Part #
2225Y1K20331GCR
Description
CAP CER 330PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20331GCR
Knowles Syfer 2225Y1K20331GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 330pF