2225Y1K20272KCR
Mfr.Part #
2225Y1K20272KCR
Description
CAP CER 2700PF 1.2KV C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1K20272KCR
Knowles Syfer 2225Y1K20272KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 2700pF