2225Y1K20272GCT
Mfr.Part #
2225Y1K20272GCT
Description
CAP CER 2700PF 1.2KV C0G 2225
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Published :
Datasheets
2225Y1K20272GCT
Knowles Syfer 2225Y1K20272GCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 2700pF