2225Y1K20271GCR
Mfr.Part #
2225Y1K20271GCR
Description
CAP CER 270PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K20271GCR
Knowles Syfer 2225Y1K20271GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 270pF