2225Y1K20223MXT
Mfr.Part #
2225Y1K20223MXT
Description
CAP CER 0.022UF 1.2KV X7R 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2225Y1K20223MXT
Knowles Syfer 2225Y1K20223MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.022muF