2225Y1K20222FCT
Mfr.Part #
2225Y1K20222FCT
Description
CAP CER 2200PF 1.2KV C0G 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Published :
Datasheets
2225Y1K20222FCT
Knowles Syfer 2225Y1K20222FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 2200pF