2225Y1K20182MXR
Mfr.Part #
2225Y1K20182MXR
Description
CAP CER 1800PF 1.2KV X7R 2225
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K20182MXR
Knowles Syfer 2225Y1K20182MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1800pF