2225Y1K20182KCT
Mfr.Part #
2225Y1K20182KCT
Description
CAP CER 1800PF 1.2KV C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2225Y1K20182KCT
Knowles Syfer 2225Y1K20182KCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 1800pF