2225Y1K20182JCR
Mfr.Part #
2225Y1K20182JCR
Description
CAP CER 1800PF 1.2KV C0G 2225
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20182JCR
Knowles Syfer 2225Y1K20182JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1800pF