2225Y1K20180FCR
Mfr.Part #
2225Y1K20180FCR
Description
CAP CER 18PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Capacitance :
18pF
Datasheets
2225Y1K20180FCR
Knowles Syfer 2225Y1K20180FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 18pF