2225Y1K20152KCT
Mfr.Part #
2225Y1K20152KCT
Description
CAP CER 1500PF 1.2KV C0G 2225
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1K20152KCT
Knowles Syfer 2225Y1K20152KCT
FlexiCap™ 1500pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20152KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y1K20152KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm