2225Y1K20151JCT
Mfr.Part #
2225Y1K20151JCT
Description
CAP CER 150PF 1.2KV C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y1K20151JCT
Knowles Syfer 2225Y1K20151JCT
FlexiCap™ 150pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20151JCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y1K20151JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm