2225Y1K20151FCT
Mfr.Part #
2225Y1K20151FCT
Description
CAP CER 150PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
150pF
Datasheets
2225Y1K20151FCT
Knowles Syfer 2225Y1K20151FCT
FlexiCap™ 150pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20151FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1K20151FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm