2225Y1K20150FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K20150FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
15pF
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y1K20150FCT
Knowles Syfer 2225Y1K20150FCT
FlexiCap™ 15pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20150FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1K20150FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm