2225Y1K20103MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1K20103MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 1.2KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y1K20103MXT
Knowles Syfer 2225Y1K20103MXT
FlexiCap™ 10000pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20103MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1K20103MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm