2225Y1K20102KCT
Mfr.Part #
2225Y1K20102KCT
Description
CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1K20102KCT
Knowles Syfer 2225Y1K20102KCT
FlexiCap™ 1000pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20102KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1K20102KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm