2225Y1K20102GCT
Mfr.Part #
2225Y1K20102GCT
Description
CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y1K20102GCT
Knowles Syfer 2225Y1K20102GCT
FlexiCap™ 1000pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1K20102GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y1K20102GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm